Lennon gimė 1940 metų spalio 9 dieną Liverpole(Anglija) ir buvo nužudytas 1980 gruodžio 8 dieną Niujorke(JAV).
Jis pripražintas vienu įtakingiausių XX a. žmonių. Charizmatiškiausias The Beatles narys, su Paul McCartney sukūrė daugelį dainų, ir šis kompozitorių duetas (Lennon/McCartney) tapo vienas iš garsiausių visų laikų.
Sukurdamas saldžias meilės dainas ir tuo pačiu metu kalbėdamas ir elgdamasi provokatyviai (kaip per vieną interviu, kai jis pasakė, kad The Beatles yra populiaresnis nei Jėzus, kad Krikščionybė gali išnykti dėl to kas dabar vyksta ir jau nuo pirmų dienų vyko, kai Jezaus apaštalai viską sugadino ir pradėjo painiuoti viską dėl savo interesų. Ir tai tada sukelė daugelio žmonių pyktį), taip jis buvo mylimas ir nekenčiamas.
Laikui bėgant jis atsiskyrė nuo Beatles ir nuo dueto su McCartney ir rašydavo vienas savo dainas, kurios vis prarado saldumą ir įgyjo kartumą ir gilumą.
John Lennon buvo ieškotojas. Bandė suprasti pasaulį, žmogų ir neapgaudinėti savęs. Visa tai po truputį atsispindi jo kūryboje. Jis stėngesi žiūrėti į gyvenimą į akis, ir ką pastebėdavo išeidavo paskui iš jo lūpų ir elgesio. Jis gerbė tik savo sažinę, ir nekreipė dėmesio į tradicijas, į moralines taisykles. Jis nesutiko vaidinti gyvenimo žaidimuose.
Kaip pavyzdį iš jo kūrybos galime paminėti “Strawberry field forever”. Joje jis sako: “...yra lengva gyventi su užmerktomis akimis, painioti viską... yra vis sunkiau būti savimi... nieko jau nebėra realaus... leisk man stumti tave iš šio medžio ir tada ateisi su manim į braškių laukus...”
Kitas pavyzdys: “We all shine on”(Instant Karma), kai jis kviečia mus atsibusti greitai, nes tuoj jau mirsime, ir suvokti, kad mes visi esame šviesa - kaip mėnulis, žvaigždės ir saulė.
Kita daina, labai garsi “Imagine”. Visa daina yra kaip taikos himnas. Ten yra ir sakinys, kuris įkvėpė Kablelio igyvendinimą – “...gali vadinti mane svajotoju, bet aš nesu vienintelis...”
Jis nebuvo angelas, galime rasti daug blogų pavyzdžių jo gyvenime, bet kai žiūrime plačiai į visą jo istoriją, matome, kaip atsiskleidžia po truputį taikos, meilės ir tiesos ieškojimo gėlės.
Būdamas ieškotojas, bandė vis žiūrėti toliau, neleisdamas savęs sustabdyti dėl kitų nustatytų taškų...ką Kablelyje būtent bandome daryt.
Keletas Lennono sakinių:
“Ko labiausiai bijau – būti normalus”.
“Nesivilkite mane pamatyt už kieno nors barikadų, nebent jei tai bus gėlių barikados”,
“Galvokite globaliai, bet veikite kaimynuose”,
“Gyvenimas yra tai, kas vyksta, kol mes darome kitus planus”,
“Aš tikiu viskuo ką Jėzus pasakė – meilė, gėris, pagalba kitiems. Bet netikiu to, ką žmonės sako, kad jis sakė”
“Tu darai savo pačias svajones ir gyvenimą. Tai visada sakiau su The Beatles, ar ne? Tai visada sakiau su Yoko, ar ne? Ir tai sakau dabar. Daryk savo pačią svajonę ir gyvenimą. Netikėkis, kad Jimmy Carter arba Ronald Reagan arba John Lennon arba Yoko Ono arba Bob Dylan arba Jėzus Kristus darys už tave. Tu turi daryt pats. Tai yra tai, ką didžiausi išminčiai sako nuo pasaulio pradžios. Jie gali parodyti kelią, palikti instrukcijas įvairiose knygose, kurias žmonės pradeda vadinti šventomis (ir dažniausiai garbina tų knygų viršelius, o net pamiršta turinį), bet instrukcijos yra čia visur, kad visi pamatytų, visada buvo ir visada bus. Nėra nieko naujo po saule. Visi keliai veda į Romą. Ir kiti negali to padaryti už tave. Aš negaliu pažadinti tavęs. Tu gali atsibusti. Aš negaliu gydyti tavęs. Tu gali gydytis.”
Apačioje daina “God”. Čia yra kaip vieno žmogaus santrauka...žmogus, kuris visą gyvenimą ieškojo.
Šitą dainą galima klausyti lengvabūdiškai, bet ir galime pabandyti suprasti gilią žinią, kuria jis bandė pasakyti. Gal šita daina reiškia tiktai nusivylimo akimirką... O galbūt brandaus suvokimo akimirką?
John Lennon kartu su Martin Luther King didziausia itaka padare mano gyvenime.
AtsakytiPanaikintiVladas