2009-11-19

Muzika

Rašo Eglė Knygauskaitė (Lietuva)

Muzika įkvepia. Švelnus rytų vėjas... Net nepagalvotum, kad smuikas taip gerai gali suprasti jausmus. Kad jis gali pakartoti keisčiausias tavo nuotaikas. Įkrenti į muziką ir pasineri į lengvai banguojančią harmoniją. Tobulai sudėtą kūrinį.


Kas yra muzika? Ar galima gyventi be muzikos? Ar galima kurti be muzikos? Ar galima išgirsti tylą muzikoje? Muzika – yra realybė, kurioje gyvename. Čia sudėta viskas ką žmogus pasiekė. Muzika lydi žmogų visą gyvenimą, nuo lopšio iki paskutinio atodūsio. Muzika yra aukščiausias kūrybos taškas, apibendrinantis visa kita ką žmogus sukūrė. Muzika kine, muzika teatre, muzika dailėje, muzika istorijoje... Tai žmogaus kūrinys, kurį galima pavadinti dievišku.


Muzika grąžina prisiminimus. Gali pajusti švelnų pirmą meilės prisilietimą, gali matyti besišypsantį artimą draugą, gali nukeliauti į lankytą šalį, muzikoje gali pajusti ką tik užplikytos kavos kvapą, gali pajausti vėsą, karštį, aistrą, nusivylimą, įkvėpimą. Muzika gali priminti judesius po širdimi to, kurio tu dar nepažįsti... ir su kuriuo niekada nebesusipažinsi... Prisikėlęs liūdesys priverčia pravirkti...


Kodėl mums mažiems motinos dainuodavo? Mums daina teikdavo nusiraminimą, poilsį, pasitenkinimą ir saugumą. Girdint ramią, lengvą muziką kūdikis lengviau užmiega.

Paauglystė nuo muzikos neatsiejama. Muzika – sustiprina emocijas, kurios paauglystės laikotarpyje būna chaotiškos. Kyla noras klausytos maištingos, chaotiškos, aštrios muzikos.

Aplankius pirmai meilei- muzika vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų, nes tik muzikoje dažnai galime išgirsti žodžius, gražiausiai apibūdinančius šį jausmą. Net ir nelaimingos meilės atveju gimsta muzikiniai šedevrai, sugebantys žmoguje pažadinti romantišką kančią.


Vestuvės, krikštynos, gimtadieniai, religinės šventės- neapsieinama be muzikos.

Skirtingų tautų religija žengia žingsnis į žingsnį su muzika. Giedama ir dainuojama, siekiant aukos Aukščiausiajam. Nesvarbu iš kurio pasaulio krašto, kokia odos spalva, koks išsilavinimas, kokios politinės pažiūros – muzika šalia.


Kas yra garsas sudarantis muziką? Tai tik oro vibracija tyloje. Net ne visi ją gali pajusti, išgirsti. Tačiau net ir neturintiems klausos dovanos stengiamasi padėti pajusti muziką ne ausimis, o visu kūnu per vibraciją, sukeltą ritmą. Net negirdintis žmogus gali puikiai šokti, gali jausti muziką.


Muzika yra varomasis variklis, ji mus vienija ir skiria, pykdo ir taiko, linksmina ir liūdina, nuteikia optimistiškai ar pesimistiškai, slopina ir jaudina. Muzika – tai tik viena iš daugelio meno rūšių, padedanti atskleisti žmogų kaip kūrėją. Muzika visagalė. Muzika beribė. Muziką sukūrė žmogus,

2 komentarai:

  1. Per muziką, kai pilnai atsiduodame tai melodijai, galime pamiršti viską aplink, atsikratyti, bent per tą akimirką, problemų ir kaukių ir pasiekti, tai kas nežemiška, kas dieviška, savo Tikrąjį "Aš".
    Kažkas pasakys - ir per narkotikus galima viską pamiršti ir būti savimi. Na taip, gal galima. Bet narkotikai sunaikina, nori praryti mūsų sveikatą ir santykius. Narkotikų reikalvimas yra mūsų priklausomybė.
    O su muzika atvirkščiai - jos sąlyga yra laisvė. Muzika nori paimti mus už rankos ir vesti iki visatos ribų. Be to, vis daugiau mokslininkų patvirtina, kad muzika yra vienas iš veiksmingiausių vaistų. Žmogus kuria muziką, tačiau ji yra visiškai skirtinga nuo kitų žmogaus kūrinių. Ji ne kaip stalas ar kėdė. Ji yra gyva būtybė. Kai tik ateina į pasaulį skrenda savarankiškai, bet visada į ta pačia kryptimi - link Paslapties (o tą Paslaptimi vadinkime kaip norime, kaip tikime),

    P.S. Žinoma čia nekalbu apie komercinę muziką. Tokia yra šiek tiek žemiška, kaip kėdė ar stalas, ir tegali patenkinti žemiškus poreikius.
    Vladukas Bartochevis

    AtsakytiPanaikinti
  2. Muzika skamba visur, mūsų širdyse, mintise, gatvėje... . Kiekvienas žmogus priima muzika savaip, aprašinėti kokia muzika kas priima nesirošiu, nes ir taip kiekvienas apie tai žino. Parašysiu apie save :) Butent dabar sėdedama kavinėje 8 h ryto, rašydama apie muzika klausau ją, nors ir nesuprantu žodziu, ji man atvere duris į mano sielą, kur slypi mano patis kropsčiausi norai. Daina ir melodija bėgant minutėm keičiasi, jos žodžiai, muzikos rytmas, stilius keičia vienas kitą, bet visa tai vistiek apibudinu vienu žodziu „Muzika“ – panašiai eina gyvvenimas, jis lidymas dainos, melodiju, įvairaus stiliaus, taip kaip ir muzika, gyvenimas įvairus, bega minutes, valandos metai, jis keičiasi, atrandu jame vis naujo. Kartais paklausau žiauraus Roko, kai pvz. išgyvenu kažkoki sunku etapu mano gevenime, kad vieliau žengčiau į šviesu kelią, kur lydėtų mane mano sielai artimi skambesiai, tokie galingi, priverčiantis sublizgėti laimės ašarai ant lengvai paraudusio skruosto. Žinau, kol gyvena pasaulis gyvos ir Muzika !
    Renata Kovzan

    AtsakytiPanaikinti